Mit jelent Jézusban hinni?

írta Nagy Géza

Ma sokan mondják hogy hisznek Istenben, hisznek Jézus Krisztusban, de minden ebben a kijelentésben merül ki. Vajon csak ennyi a hit?

Mit is jelent az hinni? Csak annyi hogy, valamire gondolunk, de semmi biztosat nem tudunk róla? Olyan mintha azt mondanánk: hiszem hogy jó idő lesz a jövő héten, vagyis gondolom, remélem, de semmi biztost nem tudok, csak gondolom, csak várnám ezt?

A hit ennél több, a Biblia azt mondja:

Zsid 11:1 A hit pedig a remélt dolgok felőli bizonyosság és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

A hit tehát egy bizonyosság, egy meggyőződés, biztos vagyok azokban a dolgokban amelyek megtörténtek, vagy elkövetkeznek, meg fognak történni, és a nem látott dolgokról, vagyis Istenről, a szellemi világról meggyőződésem van, úgy kezelem ezeket mint valóságokat.

Sokan mondják: igen-igen, úgy van, de mindennek semmi hatása nincs az életükre. Erről a hitről Isten a Bibliában azt mondja hogy olyan mint az ördögök hite, ők is tudják hogy Isten létezik, félnek is rettegnek tőle, de csak ennyi, ők mégis Isten ellenségei.

Pál apostol azt mondta: „úgy szolgálok mint aki hiszek” vagyis úgy élt, úgy szolgált Istennek amint a hite volt.

Mond a te életed mutatja azt hogy Istenben hiszel?

Keresed azt hogy Isten akarata szerint élj, egy tiszta életet?

Keresed azt hogy azt tedd amit Ő akar?

A hit ezek nélkül, olyan mint az ördögök hite, semmi hasznod nincs belőle, csak bizonyság lesz ellened majd ott az utolsó napon: tudtad és nem tetted!

Hogyan lesz élő, valódi hited?

A Bibliában Isten azt mondja: „a hit hallásból van, a hallás pedig Krisztus beszéde által” éppen ezért olvasd a Bibliát, hallgasd Jézus Krisztus beszédét, hidd el ez a legtökéletesebb valóság, amellyel ezen a földön találkozhatsz.

Ez túl mutat ezen a földi életen és örökkévaló igazságokat tár eléd. Belőle megismerheted Jézus Krisztust, azt amit Ő tett érted, és amit Ő kínál neked.

Dióhéjban összefoglalva az élő, igazi hit Jézusban azt jelenti:

  • elhiszem, elfogadom azt amit Isten a Bibliában kijelent: bűnös vagyok, méltó Isten ítéletére,

  • Isten olyan nagyon szeretett hogy egyszülött Fiát, Jézus Krisztust küldte el erre a földre, hogy az én bűneim büntetését magára vegye, Ő értem halt meg, majd harmadnap feltámadott, most pedig Isten jobbján van,

  • elhiszem és elfogadom ezt az értem tett nagy áldozatot.

Ennek a hitnek gyakorlati megnyilvánulása van, nem élek már úgy mint eddig, életem felett tudatosan átadtam a hatalmat Jézus Krisztusnak, néki élek, az Ő akaratát engedem megvalósulni életemben.

Ha így hiszel ennek a hitnek meg lesz a jutalma, már itt a földi életben és majd túl az örökkévalóságban.

Ha érdekel ez, ha fontos neked örökkévaló sorsod, olvasd a Bibliát és keress egy olyan lelki közösséget ahol ezekről az igazságokról részletesebb és gyakorlati információkat is kaphatsz.

Megosztás

Comments are closed